Mlha je hra pro 19 postav. Medailonky slouží pouze pro potřeby přihlašování. Nejedná se tedy o informace, které by byly obecně známé všem postavám.

RODINA MAJITELE

Antonín Drobný (přes čtyřicet)
Antonín Drobný je bývalý voják a majitel penzionu, což je jedna z mála věcí, co mu v životě zbyly. Je často nabručený, vzteklý, a rád dělá věci po svém. Zažil bolestnou tragédii, která jím otřásla a narušila i vztah s jeho dcerou Petrou. Nyní se snaží se z celé události vzpamatovat a dát svůj život znovu dohromady… ale jde to jen těžko. Role nabízí hrát prchlivého, nevrlého muže, který si prošel těžkým obdobím života, a snaží se jít dál, jak to jen jde. Tato role je více dramatická a skriptovaná než ostatní. Hodí se pro hráče, který rád hraje pro ostatní, je rád ve středu dění a nechce larpy vyhrávat.

Petra Drobná (kolem dvaceti)
Petra je mladá dívka, která se po tragických událostech vrací ke svému otci do penzionu. Je to hodná holka, která chce pomáhat, i když občas neodhadne, jak. Její hra je hodně o rodině a o volbě vlastní cesty. Petra ve hře bude hledat vztah ke svému otci, čekají ji pevná přátelství, možná i láska, a nakonec se bude muset postavit i věcem, které odkládala už příliš dlouho. Role je vhodná i pro hráčky, které raději hrají tišší postavy prožívané víc dovnitř.

Tomáš Suchý (kolem dvaceti)
Tomáš je průšvihář, který, přestože není zlý, udělal ve svém životě už pěkných pár hloupostí. Za trest byl teď poslán na strýcovu chatu, aby si svoji blbost odpracoval... a samozřejmě, že nespravedlivě! Bouří se proti všem a všemu, neuznává autority, je zvyklý dělat si, co chce, na ničem mu nezáleží a všechno a všechny má na háku. Nebo se tak alespoň tváří... Role Tomáše nabízí nejen možnost trochu se vyblbnout, ale také rodinné vztahy, přátelství, a i témata jako je zodpovědnost a dospívání.

RODINA POSPÍŠILOVÝCH

Karel Pospíšil (přes čtyřicet)
Karel Pospíšil je voják z povolání, je to férový a zásadový chlap, který je skvělý velící a mezi mužstvem je oblíbený. Ovšem jeho rodinný život už tak růžový není - před časem se rozvedl a v péči mu zůstala vzdorovitá dospívající dcera, která nemůže vystát jeho novou partnerku. Karel je ale zamilovaný až po uši a pro svou přítelkyni rád udělá cokoliv, co jí na očích uvidí. Však je konečně po dlouhé době zase šťastný a chce si svou přítelkyni udržet. Tato role nabízí hru otce ve složité situaci, rozpolceného mezi dvěma ženami, které má rád - a každou úplně jinak. Bude muset vytyčit hranice, prosadit se a nevyhne se ani těžkým rozhodnutím. Role je vhodná pro hráče, kteří se nebojí složitých situací a hraní romantiky.

Marta Němcová (kolem čtyřiceti)
Marta Němcová je pragmatička, které žádné ženské zbraně nejsou cizí. Co si v životě usmyslela, to dokázala. Teď se jí podařilo i najít si muže, který ji zajistí, a kterého vlastně i miluje. A ještě navíc jí ochotně splní, co jí na očích vidí. Ano, jeho dcera je nevycválaný spratek, ale to už Marta dokáže vyřešit. Ostatně, vždycky si dokázala poradit. Marta ví, co chce, umí si za tím jít, a dokáže se velmi šikovně přizpůsobit jakékoliv situaci. Ovšem i pro ni může přijít chvíle, se bude muset postavit za to, kdo je a co považuje za správné. Role Marty přináší příběh schopné ženy se silnou romantickou linkou, složitými rodinnými a přátelskými vztahy, ale i s tématy jako je samota či svědomí.

Lucie Pospíšilová (kolem dvaceti)
Lucií cloumá puberta a má vztek na celý svět. Ono se teda taky není čemu divit. Její táta, se kterým si vždycky skvěle rozuměla, se poslední dobou věnuje jen tý nádheře, co s ním teď spí, a na Lucku kašle. A teď ji ještě ke všemu vytáhl na tenhle "příjemný rodinný víkend"... to tak! Ještě, že má Lucka partu skvělých kamarádů, co ji nenechají ve štychu a přijeli ji zachránit! A samozřejmě i kluka, kterýho miluje, a který na ni doma čeká. Bez jejich podpory by se z toho fakt už asi zbláznila… Postava Lucie nabízí hru plnou vzdoru proti rodině, ovšem také plnou přátelství, romantiky, případných usmíření a hledání sama sebe a svého místa ve světě. Je skvělá pro hráčku, která ráda hraje ven.

RODINA TOMANOVÝCH

Pavel Toman (přes čtyřicet)
Pavel Toman je bývalý voják, který po zranění zůstal lehce ochrnutý a musí se o něj starat jeho žena Zofia. Je pevně věřící, velice přísný až puntičkářský a lpí na svých zásadách. Svou rodinu miluje, ale klade na ni stejně vysoké nároky, jako sám na sebe. Je zvyklý, že se věci dějí, tak jak si přeje, a pokud ne, tak se dokáže rozčílit, že z něj jde strach. Ve hře ho čekají především složité rodinné vztahy a bude se muset vyrovnat i se změnami a postavit se čelem k tomu, kdo je. Pavel je dominantní postava, vhodná pro hráče, kteří se nebojí být slyšet, stát v opozici proti ostatním a prosazovat své názory.

Zofia Tomanová (přes čtyřicet)
Zofia je starostlivý typ, který má své priority jasně srovnané – a na prvním místě je vždy rodina. Je zodpovědná a tichá, a ví, kde je její místo. Ostatně v rodině, kde pevnou rukou vládne Pavel Toman, se od ní ani nic jiného neočekává. Zofia je velice silně věřící a svůj život zasvětila péči o zraněného manžela a své děti, pro které by udělala cokoliv. Je to postava s pevnými zásadami, neotřesitelným přesvědčením o tom, co je správné, a netušenými skrytými možnostmi. Zofia je ideální pro hráčky, kterým nevadí vyšší míra naskriptování, rády hrají složité rodinné vztahy, jasně dané názory a nemají problém postavit se za to, co jim přijde důležité.

Julie Wasikovska (kolem čtyřiceti)
Julie je Zofiina sestra, která přijíždí na chatu společně s rodinou Tomanových. Jedná se o nehráčskou postavu (CP).

Kristýna Tomanová (lehce přes dvacet)
Kristýna je příkladná nejstarší dcera rodiny Tomanových. Je poslušná, skvěle vychovaná, nedělá skandály, dobře se učí a pro rodinu by se rozdala - prostě perfektní potomek. Je to dívka se silnými morálním zásadami, touhou pomáhat svým bližním a hlubokou vírou. Ovšem, i když navenek působí tiše a spořádaně, pod touhle fasádou to vře. Kristýna má bohatý vnitřní život, neveselou minulost a před sebou mnohá rozhodnutí. Čekají ji rodinné vztahy, téma zodpovědnosti, silná pokušení… a nakonec si i ona bude muset mezi tím vším vybrat svou vlastní cestu. Je to postava vhodná pro hráčky, které se rády drží trochu v pozadí a role si hodně prožívají, ale když na to přijde, dokážou se postavit za své přesvědčení a za své nejbližší, na které nedají dopustit.

Vlasta Tomanová (kolem dvaceti)
Vlasta je černá ovce rodiny, rozená průšvihářka, která radši utekla bydlet k tetě, než aby byla neustále pod dozorem rodičů. Je přidrzlá, tvrdohlavá a dělá si, co chce. Její rodina s tím silně nesouhlasí, ale Vlasta se odmítá přizpůsobit, sama přece nejlíp ví, co je pro ni nejlepší. Postava Vlasty je výrazná a nebojí se konfliktů. Ale má i jemnější stránku, ve které se vypořádává s komplikovanými rodinnými a milostnými vztahy. Čeká ji hra především o rozhodnutích - o tom, co je důležité, jak se vypořádat se svými problémy či kam vlastně patří. Je to komplexní role, která má spousta problémů a je potřeba ji hrát ven stejně jako dovnitř.

Martin Toman (pod dvacet)
Martin je slušný, silně věřící kluk, který se chová podle představ svých rodičů a snaží se naplnit jejich, mnohdy vysoké, nároky. Chce věci dělat správně a snaží se spoustě lidem zavděčit. Jeho život byl vždy přesně nalinkovaný, a tak je mnohdy bezradný, když musí převzít zodpovědnost sám za sebe. Ovšem v jeho životě se teď dějí věci, které mu přináší úplně nový pohled na svět, nové problémy, nové city… a přichází čas, kdy se i on bude muset začít rozhodovat sám za sebe. Martin je postava, která se během hry výrazně vyvíjí, dospívá, řeší rodinné a milostné vztahy a dilemata mezi tím, co se od něj očekává, a co by sám chtěl.

RODINA KUČEROVÝCH

Matěj Kučera (lehce přes dvacet)
Matěj Kučera je sebevědomý, má jasné názory a rozhodně sebou nenechá orat. Ví, co chce, a nebojí se to prosadit. Ovšem ani on nemá vždycky všechno pod kontrolou - teď je ve vztahu, který tak trochu drhne, a Matěj neví, co s ním... A navíc je tu ještě jeho mladší ségra, která každou chvíli něco vyvede, a Matějovi tak nezbývá, než ji mít pořád na očích.Tato role nabízí silný sourozenecký vztahy, přátelství a složitou romantickou linku. Nicméně Matěj není žádný zasněný romantik, je to pragmatický kluk, který své problémy řeší. A že jich v minulosti pár vytvořil... Je to role vhodná pro hráče, kteří se nebojí romantiky ani konfliktů.

Jana Kučerová (pod dvacet)
Jana Kučerová je nesmělá, nerozhodná, a tak trochu pohodlná holka. Od té doby, co se její a Matějovi rodiče rozvedli, se na všechno vybodla a věci prostě neřeší. Neví, co chce, kam směřuje, zkrátka neví moc, co se sebou. Životem jen tak proplouvá, a vzhledem k tomu, že jí to prochází, tak nevidí důvod na tom něco měnit. Asi by musela najít opravdu sakra dobrý důvod, aby se vyburcovala k nějakému činu. Tato role nabízí možnost zahrát si sourozenecký vztah s bratrem, téma vypořádání se s vlastní apatií a uchopení osudu do vlastních rukou. A romantiky a přátelství se Jana dočká také. Role Jany je skvělá pro hráčky, které mají rády volnost v tom určit si, kam a jak se jejich postava vyvine.

PARTA

Roman Müller (lehce přes dvacet)
Roman je šéfem party. Na chatu přijel zakalit, pokecat s kámošema a balit holky. Udává partě tón a oni k němu vzhlíží. Je to sebevědomý a oblíbený týpek, kterému ale, ač by to nikdy nepřiznal, hodně záleží na tom, co si o něm myslí ostatní. Zdá se, že není nic, co by nedokázal. Možná, že se ale jen v životě zatím nesetkal s žádnou pořádnou překážkou. Jde o silnou, komunikativní postavu, která je ráda středem pozornosti a během hry může projít zajímavým vývojem. Je vhodná pro hráče, co chtějí hrát ven a nevadí jim hrát i pro ostatní.

Radek Říha (lehce přes dvacet)
Radek je takový ten slušňák, který se nezdá. V neděli sice chodí do kostela, ale na sobotní párty to dokáže s Romanem rozjet tak, jako nikdo. Občas sedí tiše sám v koutě a mračí se tak, že z něj jde trochu strach, a má protivné poznámky, jindy ale stojí v čele noční výpravy do nonstopu a je samý vtip. Ač je v partě už dlouho, ostatní doteď nedokážou předvídat, co udělá příště a ne vždy je jim v jeho blízkosti úplně příjemně. Ovšem Radek je Romanův nejlepší kamarád a jeho pravá ruka, takže by se nikdo neodvážil proti němu říct ani půl slova. Jedná se o více skriptovanou roli se silnou romantickou linkou.

Jiří Trojan (lehce přes dvacet)
Jirka je dobrosrdečný pohodář, který věci moc neřeší a kterému některé věci občas trochu nedocházejí. Je to ten typ, který každému rád pomůže, bez řečí udělá to, co je potřeba, a nevadí mu, když si z něj ostatní dělají srandu. Možná není tak charismatický nebo tak sebevědomý jako ostatní kluci v partě, ale je oblíbený a mnozí mu naslouchají, když si sami neví rady. Jirka je kliďas a flegmatik, který nemá rád konflikty. Každý člověk má ale své hranice a Jirku jeho pozice pomalu přestává bavit. Ve hře se potká s tématy vlastní hodnoty a ceny přátelství. Tato role nabízí hraní ven, ale zároveň i vnitřní prožitek, který není tak přímočarý.

Zuzana Králová (kolem dvaceti)
Zuzka je ve věku, kdy si může a chce užívat života. Nechce se zabývat budoucností, nechce se vázat a pořád věci řešit, chce žít okamžikem. Je společenská, možná až trochu sebestředná, má ráda pozornost, má ráda lidi a oni mají rádi ji. Navíc je Zuzka moc pěkná holka a sakra dobře to o sobě ví... a také toho umí náležitě využít. Ovšem i ji mohou dohnat problémy, které už dlouho přehlíží. Bere v životě vše nezávazně a ani si neuvědomuje, že tím může ublížit těm, kteří jsou jí nejbližší. V této roli čekají milostné vztahy i přátelství, popularita i osamění a především nevyhnutelné následky našich vlastních činů. Role Zuzky je vhodná pro hráčky, kterým nevadí být středem pozornosti a rády hrají různé vztahy.

František Kovařík (lehce přes dvacet)
Franta je přímočarý, sebejistý kluk a voják z povolání. Stal se jím, nejen proto, že chtěl pomáhat druhým, ale také proto, že to sakra dobře zní, a Franta má rád, když ho ostatní obdivují. Snaží se udržovat si v partě dobré postavení a k tomu mu pomáhá i to, že chodí s tou nejhezčí holkou. Je to taky trochu cholerik, který občas dřív dělá, než myslí. Na kámoše z party ale nedá dopustit a nikdy je nenechá ve štychu - a oni si ho za to cení. Ovšem Franta je také postava kluka, který o sobě často tajně pochybuje, musí k sobě začít být upřímný, postavit se realitě a především si musí vyjasnit svůj vztah ke kamarádům a své přítelkyni. Role je spíš vztahová než řešičská a je ideální pro hráče, kteří neaspirují na to, vyhrávat své linky, ale rádi hrají pro sebe i pro ostatní.

Viktor Vlček (lehce přes dvacet)
Viktor to neměl v životě nikdy lehké. Už dávno dostal přezdívku Skrček, která se ho drží, ať se hne kamkoliv. S tím se pojí i to, že je častým terčem špatných vtipů... ovšem na to už je zvyklý. Je to velice chytrý kluk, který se většinou spíš drží v pozadí, ale má přehled o všem, co se děje, a dokáže běh věcí nasměrovat tam, kam chce. Má to v hlavě srovnané, a ví, co chce, a co je důležité. U party konečně našel lidi, kteří ho berou a mezi které zapadl. Pro partu by udělal cokoliv a považuje za svoje poslání ji udržet pohromadě za každou cenu. Viktor se ve hře bude vypořádávat s tématy jako loajalita, přátelství a nutnost postavit se za to, na čem člověku záleží a co je správné. Bavit bude hráče, kteří jsou rádi tou „šedou eminencí“.